Poznaj Młyn Bychawa

Historia sięgająca 1700 roku.

Witajcie w Młynie Bychawa!

Zatrzymaj się, odpocznij. Przy zrekonstruowanym młynie, który kręcił się tu w XVIII i XIX wieku, napędzany nurtem rzeki. W pięknym domu z bali. Gdzie wnętrza góralskiej chaty, przepełnione są ciepłem, klimatem oraz uzdrawiającym aromatem cedru syberyjskiego.

Obiekt jest unikatowy, bo jeden z pięciu takich w Polsce. Cudowna moc olejków eterycznych cedru znana jest nie od dziś. Belki, z której zbudowano pensjonat mają rekordowe 1,3m średnicy!

W pobliżu wypoczniesz przy pięknym stawie, w kontakcie z naturą i z daleka od zgiełku cywilizacji. Za to w symbiozie z ciszą, nocnym niebem pełnym gwiazd, nieokiełznaną przyrodą i niezapomnianą atmosferą chwili i miejsca.

Co jeszcze u nas znajdziesz?

Muzeum łyżek porcelanowych

W naszym gościnnych progach znajdziesz jedyne w Polsce muzeum łyżek porcelanowych. „-Jako współwłaścicielka muszę się pochwalić, że to moja pasja i skolekcjonowałam ich już około 150. Pochodzą z całego świata.” (Alicja Bednarz)

Mini muzeum urządzeń młyńskich

Nawiązując do tradycji miejsca, pragniemy Wam też zaprezentować dawną tradycję młyńską. Byście wiedzieli jak dawniej mąka i chleb powstawały! W naszym gościńcu zwiedzisz bowiem mini muzeum urządzeń młyńskich, w tym fragmenty oryginalnego młyna sprzed kilkuset lat.

Okolica pełna uroku

Okolica słynie z Festiwalu Pierogów, ekologicznej żywności z lokalnych zdrowych upraw i wolnej hodowli. Dlatego właśnie tutaj wybudowaliśmy zagrodę agroturystyczną „Młyn Bychawa”. Byś mógł zwolnić, odpocząć, oddychać czystym powietrzem, zdrowo zjeść, zabawić się lub aktywnie zregenerować stargane nerwy. Witamy w gościnnych progach Młyna Bychawa!

Zobacz również:

Atrakcje okolicy

Dowiedz się więcej na temat okolicy Młynu Bychawa
Sprawdź
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności